Pasze dla koni sportowych

(11 wyniki)
Sortuj: 
kategoria rosnąco
FILTRY
icon icon icon
Producent
Dodatkowe
Cena

Pasze dla koni sportowych odgrywają kluczową rolę w wynikach sportowych. Dopasowanie do wieku, metabolizmu, temparamentu a przede wszystkim potrzeb energetycznych i wszelkich nietolerancji pokarmowych oraz aktualnego stanu zdrowia, stanowią podstawę żywienia konia sportowego. Dzięki odpowiednio dobranej paszy Twój koń będzie w dobrej formie, a unikając błędów żywieniowych, zapewnisz mu dobrą długą karierę sportową.

Pasza dla konia sportowego

W przypadku koni sportowych należy zwróć uwagę na intensywność treningów oraz jakość i ilość białka znajdującego się w paszy. Dlaczego? Przede wszystkim, co oczywiste, koniom w intensywnym treningu należy dostarczyć odpowiednią ilość energii, aby trening przynosił pożądane rezultaty oraz aby zdrowie jak i  kondycja konia utrzymywały się na jak najwyższym poziomie. Podczas intensywnego wysiłku na parkurze, krosie czy czworoboku dochodzi do mikrouszkodzeń tkanki mięśniowej konia, dlatego ważne, abyś wybierał pasze bogate w dobre jakościowo białka o wysokiej wchłanialności, które wspomogą i przyspieszą regenerację mięśni. Prawidłowe, zbilansowane żywienie koni sportowych to podstawa sukcesu w profesjonalnym sporcie. Nie zapomnij również o potrzebnych elektrolitach (potas, sód, magnez, chlor) i witaminach, a także bardzo istotnym w przypadku koni sportowych, selenie. 

Pasza energetyczna

Ze względu na właściwości i przeznaczenie, pasze możemy podzielić na, m.in., niskoenergetyczne i wysokoenergetyczne. Zanim zdecydujesz się na podanie zwierzęciu paszy wysokoenergetycznej, określ z doradcą żywieniowym jego stan zdrowia, kondycję i wagę oraz zbadaj ewentualne niedobory. Jeśli wcześniej koń dostawał niskoenergetyczną paszę, pamiętaj o powolnym i stopniowym wprowadzaniu zmian w żywieniu Twojego konia. Pasza wysokoenergetyczna może się także różnić pod względem szybkości uwalnianej energii. I tak w przypadku koni  biorących udział w gonitwach i zawodach potrzebują one szybkiego dostarczenia energii i składników odżywczych, a także dużej ilości aminokwasów w diecie, które wesprą mięśnie i pozwolą na szybką regenerację po wzmożonym wysiłku i stresie. Z kolei konie sportowe startujące w WKKW zazwyczaj potrzebują paszy wysokoneregetycznej, jednak o długo uwalnianej energii. 

Jeśli masz wątpliwości, która pasza będzie odpowiednia dla Twojego konia sportowego, skontaktuj się z nami.

 

czytaj dalej ...

Uniwersalne, bezowsowe musli dla koni sportowych  z idealnie zbilansowanymi witaminami oraz minerałami oraz dodatkiem prebiotyku EMH.

119,00 PLN
5,95 zł / kg
Cena: 119,00 PLN

Bezowsowa mieszanka dla koni nadpobudliwych bazująca na zbożach poddanych obróbce hydrotermicznej, dostarczających Twojemu koniowi wszystkich ważnych składników odżywczych, witamin i minerałów oraz pierwiastków śladowych, których potrzebuje bez powodowania nadpobudliwość.

5
104,00 PLN
5,20 zł / kg
Cena: 104,00 PLN

Bezowsowe musli podstawowe z dodatkiem prebiotyku EMH w ekonomicznym 30kg opakowaniu

5
139,00 PLN
4,63 zł / kg
Cena: 139,00 PLN

Zastrzyk energii w postaci smakowitego musli dla koni sportowych, wyścigowych z dodatkiem EMH oraz oleju z ostropestu plamistego. 

139,00 PLN
Cena: 139,00 PLN

Wysokoenergetyczne musli  z dużą zawartością aminokwasów dla koni sportowych startujących w zawodach oraz wyścigach.

145,00 PLN
7,25 zł / kg
Cena: 145,00 PLN

Bezowsowa pasza dla koni na wszystkich poziomach pracy. Ze względu na zawartość ziół, polecana dla koni z problemami oddechowymi, koni alergicznych oraz koni ze słabym apetytem.

5
132,00 PLN
Cena: 132,00 PLN

Granulat energetyczny dostarcza koniom sportowym wszystkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do osiągnięcia najwyższej wydajności.

119,00 PLN
4,76 zł / kg
Cena: 119,00 PLN

Bezzbożowa pasza dla koni sportowych/wyścigowych borykających się z wrzodami.

5
159,00 PLN
7,95 zł / kg
Cena: 159,00 PLN

Umiarkowana ilość energii, mały udział białka oraz wysoki poziom witamin i bardzo korzystny stosunek wapnia do fosforu czynią tę smaczną granulowaną mieszankę paszową naprawdę praktycznym i wysoko wartościowym dodatkiem uzupełniającym dietę z owsa i siana.

5
90,00 PLN
3,60 zł / kg
Cena: 90,00 PLN

Musli o zredukowanej ilości białka dla koni z problemami oddechowymi, skórnymi i koni alergicznych.

139,00 PLN
6,95 zł / kg
Cena: 139,00 PLN

Najnowocześniejsza pasza typu musli dla koni sportowych z dodatkiem AO-Ferm dla jeszcze lepszej strawności i dodatkowymi aminokwasami wspomagającymi rozwój muskulatury.

142,00 PLN
Cena: 142,00 PLN
Zapisz się do newslettera
to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
wyrażenie zgody jest wymagane
© 2021 Eggersmann, All Rights Reserved.
METODY DOSTAWY
DB Schenker GLS
METODY PŁATNOŚCI
Przelewy24 PRZELEW BANKOWY